FALA UDERZENIOWA

ZABIEGI FALĄ UDERZENIOWĄ BEZ SKIEROWANIA !!!

Jakie dolegliwości zwalcza fala uderzeniowa?

C O  L E C Z Y M Y:

ŁOKIEĆ TENISISTY

Czujesz przeszywający ból w okolicy łokcia lub po zewnętrznej części przedramienia? Pracujesz na co dzień dużo przy komputerze? A może jesteś mechanikiem, który całymi dniami wkręca śruby lub informatykiem albo panią recepcjonistką? Skąd te pytania? Ponieważ te osoby najczęściej są narażone na bolesną dolegliwość – zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, potocznie nazywane „łokciem tenisisty” – kontuzję, która tak naprawdę nie dotyczy zawodowych tenisistów. Łokieć tenisisty leczenie oraz przyczny powstawania tego urazu przedstawimy poniże

OSTROGA PIĘTOWA

Jest to bardzo małej wielkości zwapnienie w kształcie haczyka skierowanego w stronę palców. Towarzyszy temu przewlekły stan zapalny rozcięgna podeszwowego. Budzisz się rano i wstajesz z łóżka z grymasem bólu na twarzy?. Właśnie podczas pierwszych kroków ostroga piętowa dokucza najbardziej. Gdy się rozchodzisz ból staje się mniejszy, ale nie znika i co pewien czas daje o sobie znać. Aby zdiagnozować ostrogę piętową należy udać się ze zdjęciem rentgenowskim do lekarza specjalisty. Dobry ortopeda wystarczy, że spojrzy na zdjęcie i będzie wiedział, czy przyczyną bólu w pięcie, jest właśnie ostroga. Trzeba również pamiętać ,że nie zawsze ból pięty podczas chodzenia świadczy o tym że mamy ostrogę piętową. Może to być wiele innych schorzeń.







ZAPALENIE ŚCIĘGNA ACHILLESA

Odczuwany przy bieganiu, chodzeniu lub nawet zwykłym stawaniu na palcach silny ból to znak, że być może cierpisz na zapalenie ścięgna Achillesa które jest największym ludzkim ścięgnem, o długości aż 15cm. Łączy ono dwa mięśnie łydki z kością pięty, umożliwiając ruch zginania, dzięki któremu możemy wykonywać takie czynności jak chodzenie, bieganie, wchodzenie lub schodzenie ze schodów czy skakanie w górę. Każdego dnia jest ono bardzo mocno obciążane i narażane na różne urazy, nie tylko u osób które uprawiają sport, ale również u osób nieaktywnych fizycznie. Zapalenie ścięgna Achillesa to najczęściej spotykana w przypadku tego ścięgna kontuzja, która może nieść ze sobą poważne skutki.

KOLANO SKOCZKA

Jednym z najbardziej powszechnych wśród sportowców urazów jest kolano skoczka. To potoczna nazwa entezopatii kolana, spowodowanej uszkodzeniem więzadeł rzepki. Proces degeneracji postępuje stopniowo – w obrębie tego miejsca tworzą się liczne mikrourazy, które po jakimś czasie dają znać o sobie.   Jest to przypadłość, która dotyka przede wszystkim sportowców, głównie siatkarzy, koszykarzy, ale również zawodników innych dyscyplin. Bardzo ważne jest by z problemem zgłosić się do dobrego ortopedy możliwe wcześnie. Kluczowe jest aby nie dopuścić do przejścia kontuzji w stan przewlekły. Jeśli dojdzie do stanu przewlekłego to leczenie kolana skoczka jest trudne i długotrwałe, a jeżeli go nie przeprowadzimy może dojść nawet do całkowitego zerwania więzadła rzepki.



ZAPALENIE KALETKI PODBARKOWEJ

Zapalenie kaletki podbarkowej jest jedną z najczęstszych patologii występujących w obrębie kompleksu barkowego. Przyczyną tego urazu są zazwyczaj powtarzalne ruchy wykonywane ponad głową i najczęściej dotyczą sportowców takich jak tenisiści, piłkarze ręczni czy siatkarze. Jednak niejednokrotnie może dotknąć także osób, które sporadycznie wykonują przez dłuższy czas prace z uniesionymi kończynami górnymi. Najczęściej towarzyszy mu nieprawidłowe napięcie mięśni stożka rotatorów i mięśni działających na cały kompleks barkowy.

LECZENIE HALLUKSÓW FALĄ UDERZENIOWĄ


Haluksy to deformacja stopy, będąca efektem spłaszczenia łuku poprzecznego stopy i następującego przenoszenia punktu podparcia z pierwszej kości śródstopia na kość drugą i trzecią. Stopa traci swój anatomiczny kształt – paluch przekrzywia się w kierunku pozostałych palców, a na wewnętrznej krawędzi stopy tworzy się guz. Haluksy są nie tylko defektem estetycznym – bardzo często powodują dolegliwości bólowe, problemy z zakupem obuwia, a także objawy poboczne, w postaci np. wysiękowego stanu zapalnego kaletki na wysokości stawu śródstopno-palcowego


ZAPALENIE ROZŚCIĘGNA PODESZWOWEGO

Dzięki szerokiej ofercie możesz mieć pewność, że dostosujemy masaż odpowiedni o Twoich potrzeb. Od leczenia poszczególnych urazów po masaż relakacyjncy po ciężkim dniu, niezależnie od odkoliczności potrafimy zadbać o jak najlepsze rezultaty.

Zalety terapii falą uderzeniową

  • szybka ulga w bólu,
  • przywracanie sprawności ruchowej,
  • metoda nieinwazyjna,
  • zabieg bez potrzeby znieczulenia,
  • krótki czas terapii tylko 3-4 zabiegi,
  • brak efektów ubocznych.

TERAPIA FALĄ UDERZENIOWĄ - PRZECIWWSKAZANIA

BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU FALĄ UDERZENIOWĄ:

  • choroba nowotworowa,
  • zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia),
  • przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych,
  • zakrzepica,
  • leczenie kortyzonem do 6 tygodni przed pierwszym zabiegiem

WZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU FALĄ UDERZENIOWĄ:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • dzieci w fazie wzrostu (płytki wzrostu),
  • metalowe implanty
  • rozrusznik serca

Nie wiesz czy fala uderzeniowa to dobry zabieg dla Ciebie? Przyjdź na bezpłatną
konsultacje z fizjoterapeutą.